BEZPEČNOST

Balónové létání je jeden z nejbezpečnějších způsobů přepravy člověka ve vzduchu. Posádka je umístěna v proutěném koši, jehož pevná konstrukce zaručuje bezpečnost pasažérů v průběhu letu a během přistání. Pro výrobu košů se využívá přírodních materiálů, které svou dostatečnou pružností udržují stav koše po dlouhou dobu a při mnoha přistáních ve velice dobrém stavu. Vnitřní strany koše jsou vybaveny lanovými úchyty pro možnost zachycení se během přistání. Plynové láhve jsou upevněny silnými popruhy v rozích koše, takže ani během přistání za silného větru není pasažér těmito láhvemi ohrožen.

Dvojitý hořák zaručuje dostatečný výkon pro provedení bezpečného letu. Je dimenzován pro obal o 1/5 většího objemu, než pro který ho využíváme my. Jedná se o vylepšený typ s vyšším výkonem a lepší ovladatelností než většina starších používaných modelů tohoto typu. Hořáky jsou připevněny na podpěrných tyčích v dostatečné výšce od posádky, takže nehrozí kontakt pasažérů s plameny.

Samotný obal je vyroben z kvalitního materiálu, který je odolný proti vysokým teplotám, UV záření, nárazovému tření a nepříznivým vlivům počasí. Ztráta bezpečnosti letu v důsledku překročení max. teploty v obalu nehrozí, jelikož je obal vybaven tavnou pojistkou, která pilota upozorní na překročení bezpečné teploty v obalu. Následkem překročení max.teploty je pouze snížení životnosti, nikoli jeho zničení.

Používané palivo v plynových lahvích je většinou propan-butan, proto je v koši a v blízkosti do 30 m zakázáno kouřit !

Pro zachování letecké způsobilosti podléhají všechny jednotlivé části balónu častým pravidelným prohlídkám.


telefon: +420 608 335 213 • e-mail: info@vzletni.com