VÁŠ LET

Vyhlídkový let naším osmi místným horkovzdušným balonem Vám zaručí klidnou a tichou plavbu nad krásou české krajiny v průběhu ranních a podvečerních letů. Mějte na dosah ruky české hrady, zámky, hřebeny hor a kopců. Kopírujte s námi terén, hladiny rybníků, vrcholky stromů a obilných klasů. Zažijte klid a krásu světa oblohy z výšky do 1000m.

Zkušenosti našich pilotů Vám zaručují bezpečný a příjemný let a v jejich silách bude připravit Vám zážitek podle Vašich představ.

 

REZERVACE LETU

Svůj let si můžete objednat prostřednictvím ON-LINE REZERVACE LETU, kde vyplníte příslušný formulář. V případě, že si nebudete vědět rady, volejte kdykoli na tel.číslo pro objednávku letů +420 603 206 838 a naše asistentka Vám pomůže Váš let naplánovat. Jestliže máte konkrétní dotazy k letu, budete přepojeni přímo na jednoho z našich pilotů.

POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY

V okamžiku potvrzení platby za příslušný let Vám obratem zašleme potvrzení o přijetí Vaší objednávky, upřesnění místa vzletu a důležité informace pro plánovaný let.

POTVRZENÍ LETU

V případě dlouhodobé nepříznivé meteorologické předpovědi, Vás buď e-mailem nebo telefonicky upozorníme o možnosti posunutí letu na jiný termín.

Kontrolujte s námi počasí pro Váš let.

http://www.windguru.cz
http://www.medard-online.cz
http://www.chmi.cz

Den před plánovaným letem telefonicky zkontaktujeme každého pasažéra o potvrzení letu.

DEN LETU

Každý pasažér by měl dorazit na místo vzletu minimálně 30 min před odletem (čas odletu potvrdíme den předem).

Lety provádíme 2 h po východu slunce a před 2 h západem z důvodu klidného ovzduší bez výskytu turbulence a větrných poryvů. Z tohoto důvodu je nutné dodržet čas odletu vzhledem k měnícím se ranním meteorologickým podmínkám a času západu slunce.

Může se stát, že i v průběhu přípravy balónu se meteorologická situace změní natolik, že let nebude moci být uskutečněn (z bezpečnostních důvodů létáme s pasažéry do rychlosti větru 4 m/s). Za finální rozhodnutí odpovídá vždy pilot.

PŘÍPRAVA BALÓNU

Příprava balónu před odletem trvá cca 30 min. Před letem budete seznámeni se základními informacemi o průběhu letu a máte časový prostor na veškeré dotazy pro pilota ohledně vašeho letu.

Příprava zahrnuje upevnění hořáků ke koši, kontrola plynových láhví, zkoušku hořáků, rozbalení obalu (balónu), naplnění obalu studeným vzduchem prostřednictvím motorového ventilátoru, poté naplněné obalu horkým vzduchem prostřednictvím hořáku.

Po finálním „nafouknutí“ balónu pilot provede kontrolu obalu a ostatních částí pro zaručení bezpečnosti letu.

VZLET

Po ukončení přípravy budou všichni cestujících vyzváni k nastoupení do koše. I když je koš z bezpečnostních důvodu poměrně vysoký, samotné nastoupení je velice jednoduché díky bočním otvorům v koši určeným pro komfortní nástup.

LET

Celý let probíhá klidně, bezpečně a bez jakýchkoli turbulencí, kdy se balón vznáší nad povrchem země většinou do max.dopředné rychlosti 14 km/h. Směr, stejně jako rychlost letu, nám určuje vítr. Pilot je schopen řídit let ve směru letu díky různým směrům větru v různých výškách.

Zpravidla se pohybujeme se ve výškách od 0 m do 300 m (na žádost a po souhlasu všech pasažérů v koši vám můžeme ukázat výšku i do 1000m). Vertikální pohyby letu řídí pilot pomocí ohřívání vzduchu uvnitř obalu, či upouštěním vzduchu prostřednictvím paraventilu na vrcholku balónu.

Samotný let trvá cca 1 hodinu letu. Ne vždy musí být tato doba dodržena z důvodu nevhodnosti místa pro přistání. Protože je při každém letu místo přistání jiné, pilot si musí být z důvodu bezpečnosti 100% jistý s vhodností přistávací plochy.

Po celou dobu letu je balón monitorován doprovodným vozidlem, který je mimo zaručení rozvozu pasažérů i pomocníkem v případě nutné asistence. Doprovod a pilot jsou po celou dobu letu stále na spojení.

Během letu vám pilot vždy popisuje své další úmysly letu, vyslechne a jeli to možné, i splní vaše přání. Můžete poslouchat, fotografovat, filmovat nebo si jen užívat klidného a tichého letu.

PŘISTÁNÍ

Místo přistání je určeno dle vhodnosti a s ohledem k bezpečnosti pasažérů. Protože se pro komfort klientů snažíme létat v klidném počasí, samotné přistání probíhá bezpečně a měkce jako do peřinky. Po přistání je ihned k dispozici doprovodná osoba, která asistuje při výstupu pasažéru ven z koše.

PO LETU

Po Vašem absolvovaném letu pro Vás máme malé překvapení. Každý pasažér bude za přípitku sektu slavnostně pokřtěn, jmenován do šlechtického stavu, obdarován památečním certifikátem a malým dárečkem.

ROZVOZ PASAŽÉRŮ

Vše ukončíme rozvozem pasažérů na místo vzletu, kde Vám bude k dispozici pilot i pozemní personál pro případné dotazy, nejasnosti, rady nebo doplňující informace k letu.

Těšíme se na náš společný let :) !


telefon: +420 608 335 213 • e-mail: info@vzletni.com